Ranking implantów dentystycznych

Ranking implantów dentystycznych

Ranking implantów dentystycznych – warto wiedzieć! Jeśli chcesz wszczepić implanty dentystyczne, musisz najpierw dokładnie zapoznać się z rankingami implantów dentystycznych. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie rankingi. Ponieważ w dzisiejszych czasach estetyka naszych zębów to podstawa, a wszyscy wiemy, że tracimy zęby z różnych powodów. A te przyczyny obejmują nie tylko starość czy próchnicę, ale także rozwój raka, wypadanie zębów czy stosowanie niektórych leków na receptę lub leków.

Cóż, każdego roku coraz więcej osób traci zęby w wieku 25-40 lat, jak pokazują liczne statystyki. Łatwo więc zauważyć, że wcale nie jest to starość. Warto chronić zęby w każdym wieku, ponieważ im bardziej staramy się zapobiegać wszelkiego rodzaju niechcianym zmianom w naszych zębach, tym mniej pieniędzy wydajemy na leczenie i tym później przychodzą implanty. Zęby są dziś wizytówką każdego człowieka, ponieważ są tak samo ważne jak schludne ubranie czy czyste paznokcie. Dlatego jeśli mamy jakiekolwiek braki w uzębieniu, powinniśmy jak najwcześniej rozważyć wstawienie implantów zębowych.

Ponieważ poziom naszego komfortu w kontaktach z innymi dramatycznie wzrasta, poprawia się również nasze zdrowie i wygląd. Poniżej wstęp do rankingu implantów dentystycznych. Mam nadzieję, że informacje przekazane Państwu przez redaktora okażą się dla Państwa pomocne. Serdecznie zapraszamy!

Ile kosztuje sztuczny ząb?

 

1. Implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu

Ten rodzaj implantu dentystycznego jest uważany za typ trudny do odróżnienia od naszych naturalnych zębów. Kolejną cechą implantów dentystycznych z tlenku cyrkonu jest to, że odbijają one promienie słoneczne w takim samym stopniu jak nasze naturalne zęby. Jeden taki implant kosztuje około 2500 zł, ale trzeba też liczyć się z tym, że po około dziesięciu latach trzeba go wymienić. Tym razem w dużej mierze zależy to od tego, co z nim zrobimy.

2. Implanty tytanowe

Implanty dentystyczne z tytanu są uważane za najtrwalsze. Są też tańsze niż implanty cyrkonowe, ponieważ jeden taki sztuczny ząb kosztuje tylko 1800 zł. Jednak jedną z ich głównych wad jest to, że różnią się nieco wyglądem od naszych naturalnych zębów. Tytanowe implanty dentystyczne należy wymienić po około piętnastu latach.

3. Implant pierwotny

Implanty zębowe jednoetapowe charakteryzują się tym, że zarówno sama baza, jak i nadbudowa są wytwarzane w jamie pacjenta podczas jednej wizyty. Jest to jedna z najczęściej wybieranych przez polskich pacjentów metod implantologicznych.

4. Dwufazowe implanty dentystyczne

Implanty zębowe dwuetapowe polegają na wykonaniu podstawy i nadbudowy podczas dwóch różnych wizyt u dentysty. W większości przypadków jest to bardzo niewiele opcji dla implantów dentystycznych. Jednak jednofazowe implanty dentystyczne są stosunkowo niedrogie.

Jakie są zalety wszczepienia implantów?

Posiadanie implantów ma wiele wymiernych korzyści, z których najważniejsze to: poprawa wyglądu skóry wokół ust, poprawa jakości uśmiechu, poprawa zdrowia jamy ustnej, a także radykalne zwiększenie poczucia komfortu i pewności siebie.

Kiedy wybrać implanty dentystyczne?

Ranking implantów dentystycznych
Ranking implantów dentystycznych

Dentyści zalecają, aby w pierwszej kolejności zdecydować się na implanty zębowe w przypadku braku zębów w przedniej części jamy ustnej. W tym przypadku zaleca się przede wszystkim wybór implantów cyrkonowych, które są lepszej jakości, ale też droższe od implantów tytanowych. Jednak to wszystko z tego powodu, ponieważ implanty dentystyczne z tlenku cyrkonu w niczym nie różnią się od naszych prawdziwych zębów. Będzie więc idealnie z nimi współgrał i nikt nawet nie zauważy, że to nie nasze naturalne zęby, tylko sztuczne zęby, które zastąpią te, które straciliśmy. Jednak oczywiście implanty dentystyczne są możliwe w wielu innych sytuacjach, nie tylko wtedy, gdy utracone naturalne zęby znajdują się w przedniej części naszej jamy ustnej. Wszystko więc zależy od naszych upodobań i tego, jaki efekt chcemy osiągnąć.

Przeciwwskazania do implantów dentystycznych

Przeciwwskazaniami do wszczepienia implantów dentystycznych są przede wszystkim: ciąża, karmienie piersią, nadmierne palenie, częste picie, nadużywanie narkotyków, młodość, nadciśnienie, a także zaburzenia krążenia, choroby serca, miażdżyca.