Kosmetyki do ciała

Kosmetyki do ciała

Kosmetyki do ciała z powodzeniem stosują zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W ciągu ostatnich kilku lat w branży kosmetycznej wiele się zmieniło. Producent zdecydował się wprowadzić na rynek nową linię swoich produktów, które wyróżniają się naturalnymi składnikami i odpowiednim dostosowaniem do potrzeb konsumentów. Wiele osób w kosmetykach do ciała stawia oczywiście na specjalne balsamy. W tym artykule obszernie omawiamy korzyści płynące ze stosowania tego typu kosmetyków do ciała. Wszystkie zebrane tu informacje pomogą w prawidłowym stosowaniu balsamu.

Balsam do ciała – co to jest i dlaczego warto go stosować?

Kremy do ciała należą do kategorii najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Obecnie producenci prześcigają się w oferowaniu szerokiej gamy balsamów. Rozróżniamy balsamy o działaniu brązującym, nawilżającym lub ujędrniającym. W zależności od problemu, z jakim boryka się nasza skóra, wybieramy jeden z oferowanych przez producenta balsamów.

Warto wspomnieć, że balsam do ciała to kosmetyk, który może uzupełnić różne ubytki w warstwie hydrolipidowej skóry. Każdy z nas ma na skórze specjalną warstwę hydrolipidową, która może zostać uszkodzona przez różne sytuacje, takie jak długie przebywanie w suchym, zamkniętym pomieszczeniu, codzienne mycie czy pływanie na basenie. Noszenie grubych ubrań jesienią i zimą również niszczy warstwę hydrolipidową skóry.

Z biegiem czasu substancje tworzące powłokę hydrolipidową ścierają się, ścierają lub wypłukują. Oczywiście zdrowa skóra w wielu przypadkach ma zdolność regeneracji, ale proces ten może trwać nawet do czterech godzin. Przez tak długi czas jesteśmy narażeni na wiele niebezpiecznych bodźców, dlatego najlepiej jest jak najszybciej uzupełnić ubytek warstwy hydrolipidowej skóry. W tym celu należy stosować odpowiednie kosmetyki do ciała, czyli balsam do ust. Dzięki jego stosowaniu skóra wraca do poprzedniego stanu – gładka, nawilżona i przywrócona do prawidłowego poziomu pH. Nie wszyscy wiedzą, że aby balsam do ciała przyniósł oczekiwane efekty, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej aplikacji na skórę. Tylko w ten sposób efekt będzie najlepszy.

Najważniejsza zasada dla osób stosujących balsam do ciała

Kosmetyki do ciała
Kosmetyki do ciała

Balsamy to kosmetyki do ciała i podczas ich stosowania należy pamiętać o kilku niezwykle ważnych zasadach. O czym gadamy? Przede wszystkim należy wspomnieć, że balsam najlepiej stosować przynajmniej raz dziennie. Specjaliści podkreślają, że najbardziej odpowiednim momentem na aplikację balsamu jest kilka minut po kąpieli.

Balsamy antycellulitowe stosujemy tylko tam, gdzie mamy cellulit, natomiast balsamy brązujące, regenerujące i nawilżające na całe ciało według zaleceń. Aplikując kosmetyki na ciało pamiętaj również o wykonaniu delikatnego masażu. Jest to konieczne, ponieważ wtedy wszystkie cenne substancje aktywne zawarte w balsamie lepiej wchłaniają się w naszą skórę.

Jesienią i zimą eksperci zalecają stosowanie balsamów do ciała o tłustej konsystencji. Za każdym razem, gdy nakładamy kosmetyki na nasze ciało, nie możemy zapominać o jeszcze jednej niezwykle ważnej kwestii. Chodzi o precyzję. Musimy zadbać o to, aby balsam został wchłonięty przez nasz organizm w jak największym stopniu. Jeśli o tym zapomnimy, na ciele mogą pojawić się bardzo nieestetyczne plamy.

Jak używać balsamu do ciała — przydatne porady i wskazówki

Specjaliści podkreślają, że balsam do ciała najlepiej stosować przynajmniej raz dziennie. Jeśli mamy możliwość częstego ich używania, możemy pocierać je dwa lub trzy razy dziennie. Najlepszy czas na aplikację balsamu to czas po kąpieli. Jeśli użyjemy balsamu do ust, gdy nasza skóra jest sucha, nie zadziała tak bardzo. Na całe ciało nałóż balsam brązujący, odżywczy i nawilżający.

Z kolei kremy antycellulitowe należy nakładać tylko na te miejsca, gdzie cellulit się rozwija. Jeśli produkt antycellulitowy ma szczególnie lekką konsystencję (forma żelu), po kilku minutach od wchłonięcia warto ponownie nałożyć nawilżający balsam do ciała.

Nie zapomnij masować skóry tak długo, jak to możliwe. Wielu ekspertów zaleca pracę od dołu do góry, ale w rzeczywistości zastosowana technika masażu nie ma większego znaczenia. Każdy wykonany masaż znacząco wpływa na pobudzenie ukrwienia skóry oraz ułatwia wchłanianie się makijażu. Jesienią i zimą warto stosować tłusty balsam do ciała, ponieważ w tym okresie jesteśmy najbardziej podatni na wysuszanie skóry. Produkty do pielęgnacji ciała na bazie oleju są najlepsze dla skóry suchej.