Prawnicy medyczni – jak ich znaleźć? Prawnik medyczny to ktoś, kto musi być bardzo zaznajomiony z przepisami ustawowymi i wykonawczymi dotyczącymi medycyny. Postępowanie sądowe w sprawie roszczeń z tytułu nadużyć jest często trudne i zajmuje dużo czasu. Doświadczeni prawnicy medyczni są w stanie udzielić profesjonalnej pomocy prawnej oraz udzielić odpowiedniego wsparcia poszkodowanym chcącym uzyskać należne im odszkodowanie.
W tym artykule przeprowadzimy Cię przez bardziej szczegółowe spojrzenie na karierę prawnika medycznego. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.
Prawnik medyczny – jaka jest jego praca?
Prawnicy medyczni dobrze znają branżę prawa medycznego. Dziś lekarze i ich doradcy muszą sprostać wymaganiom rynku usług medycznych. Dobry prawnik medyczny powinien posiadać wystarczającą wiedzę z zakresu prawa medycznego oraz wiedzę praktyczną, którą można zdobyć wykonując zlecenia dla lekarzy, czyli udzielając porad prawnych przychodniom i gabinetom lekarskim.
Postępowanie w sprawie błędów popełnionych przez lekarzy koncentruje się na bardzo ważnych wartościach, jakimi są życie i zdrowie człowieka. Pokrzywdzeni pacjenci mogą zawiadomić prokuraturę o popełnieniu przestępstwa, wszcząć postępowanie przeciwko lekarzowi przed sądem lub złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich na odpowiedzialność zawodową lekarza, co doprowadzi do późniejszego ścigania przed sądem lekarskim. Należy jednak mieć świadomość, że przedłużające się spory w sądach nie zawsze mają pozytywny wpływ na pacjentów czy lekarzy.
Profesjonalny prawnik medyczny może wyjaśnić wszystkie zawiłości prostym językiem. Powinien mieć doświadczenie w danej dziedzinie i mieć na swoim koncie zakończone sprawy z opinią wielu zadowolonych klientów.
Jak znaleźć dobrego prawnika?
Trudno jest znaleźć idealnego prawnika medycznego. Warto jednak rozejrzeć się i zastanowić, jakiego prawnika medycznego adwokat-seidel.pl/prawo-medyczne-kancelaria-warszawa/ wybrać. W tym celu warto przeszukać różne fora internetowe i porównać opinie różnych osób. Warto też zapytać znajomych, czy mieli dostęp do adwokata i czy mogą go polecić. Po wybraniu adwokata warto umówić się na spotkanie, aby poznać osobę z pierwszej ręki i upewnić się, że mamy do czynienia z profesjonalistą, który rozumie swoją branżę. Przygotuj się na pierwszą rozmowę z prawnikiem. Jak to zrobić? Warto zacząć od zapisania pytań, na które chcesz znać odpowiedź. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości, ponieważ adwokat to ktoś, komu często powierzamy nasze sprawy majątkowe, wolnościowe, rodzinne czy zawodowe.
Profesjonalny prawnik powinien być zmotywowany i chętny do wspierania tych, którym udziela porad prawnych. Ponadto powinien otrzymać odpowiednie wykształcenie, aby stale doskonalić swoje umiejętności i uzupełniać wiedzę. Za pewnik należy również uznać idealny poziom wiedzy prawniczej. Zawód prawnika jest dla osób pewnych siebie i chcących pogłębiać swoją wiedzę. To kariera dla tych, którzy nie boją się ciągłego zdobywania nowej wiedzy.
Prawnicy powinni też wykazać się empatią. Niedopuszczalne jest ocenianie osoby po jej wyglądzie, statusie społecznym czy ubiorze. Powinni również być w stanie poprawnie przetłumaczyć złożone definicje i umieć odpowiedzieć na wszelkie pytania, zanim druga strona je zada. Prawnicy medyczni zaliczani są do tak zwanych prawników specjalnego przeznaczenia. Wielu prawników specjalizuje się w konkretnych sprawach. Ponieważ wiedzą więcej o danej branży, są bardziej wiarygodni, dobrze poinformowani i mogą w dużym stopniu uczestniczyć w sprawie konkretnego klienta.
Medyczne kancelarie prawne – co oferują?
Medyczne kancelarie prawne znane są ze świadczenia wielu usług, takich jak:
- Reprezentowanie klientów w sporach sądowych pomiędzy lekarzami a pacjentami oraz pomiędzy placówkami medycznymi a pacjentami.
- Reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych przeciwko organom administracji publicznej.
- Obsługa prawna szpitali, lekarzy itp.
- Doradztwo w zakresie projektowania i realizacji inwestycji.
- Przygotowywanie projektów transakcji i struktur finansowania projektów inwestycyjnych.
- Doradztwo przy przekształceniu publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę prawa handlowego.
- Obsługa likwidacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej.
- Udzielane są porady dotyczące kontaktu z instytucjami finansowymi.
- Obsługa przetargów na budowę nowych obiektów medycznych.
- Tworzenie programów restrukturyzacji zadłużenia w celu zmniejszenia obciążeń podatkowych i finansowych.
- Doradztwo w zakresie umów inwestycyjnych.
- Optymalizacja określonych działań pod kątem zmniejszenia obciążeń podatkowych i finansowych.
Karolina Seidel kancelaria prawa medycznego |
ul. Saska 7E |
03-968 Warszawa |
511 098 052 |
www.adwokat-seidel.pl |