Pomoc na zmarszczki – botox

Pomoc na zmarszczki - botox

Pomoc na zmarszczki – botox: od wieków ludzie walczyli o zachowanie młodości. Różne metody upiększania ciała znane są od czasów starożytnych. Normy piękna zmieniały się na przestrzeni wieków, ale jedno pozostało niezmienne – zadbane ciało jest piękne bez widocznych skaz skórnych. Jednak z czasem nasze emocje wyrażane poprzez mimikę, predyspozycje genetyczne, stres, zmęczenie, zanieczyszczenie środowiska, niewłaściwą dietę itp. powodują powstawanie zmarszczek na twarzy.

Istnieją różne teorie na temat ich powstawania – od braku kolagenu, przez rolę mimiki twarzy, po problemy dietetyczne i odwodnienie. To nie są piękne rzeczy, które mamy ozdabiać nasze twarze. W medycynie estetycznej istnieje wiele zabiegów dla osób pragnących wygładzić zmarszczki.

Zmarszczki – osobiste historie

Z biegiem lat ciało człowieka się zmienia – traci jędrność, tkankę tłuszczową, pojawiają się zmarszczki, pojawiają się blizny. To wynik naszych życiowych doświadczeń. Zmarszczki pojawiają się, ponieważ ciało się starzeje. Świadczą o wieku, doświadczeniu życiowym, temperamencie – są częścią ludzkiego życia. Ich akceptacja wymaga czasu i pogodzenia się ze zmianami, jakie zaszły w organizmie człowieka. Czasami zmarszczki pojawiają się zbyt wcześnie, na przykład przed 50 rokiem życia, kiedy ludzie są jeszcze młodzi. Poczuła potrzebę pozbycia się tej kosmetycznej skazy. Wiele możliwości dają zarówno kosmetyki przeciwzmarszczkowe, jak i medycyna estetyczna, ta ostatnia oferuje Botox – usuwanie zmarszczek.

Botoks – przyjaciel kobiety

Pomoc na zmarszczki - botox
Pomoc na zmarszczki – botox

Na makijaż trzeba czekać tygodniami. Kobiety szukają szybszego rozwiązania i znajdują Botox, który dostarczy – pozbędzie się zmarszczek. Brzmi inspirująco – jest sposób na pozbycie się niechcianych „ozdob” z twarzy i odzyskanie zdrowia i blasku w mgnieniu oka. Zmarszczki są różne, na przykład: kurze łapki (wokół oczu), na czole, między brwiami, nad górną wargą (zmarszczki), na dekolcie.

Botox to zabieg, który można wykonać między 20 a 25 rokiem życia. Nie ma górnej granicy wieku. Każdy, kto chce pozbyć się zmarszczek, może to zrobić. Botox dla młodych to najlepszy sposób na zapobieganie powstawaniu zmarszczek. Po tym, jak toksyna przestała działać, zmarszczki nie pogłębiły się, ale zostały zamrożone w fazie przed odznaką.

Botox jak każdy zabieg medyczny, ma swoje przeciwwskazania, do których należą: ciąża, karmienie piersią, zespół Lamberta-Eatona, niektóre leki np. leki przeciwgorączkowe zawierające leki rozrzedzające krew (kwas acetylosalicylowy). Botoksu do usuwania zmarszczek nie należy również wykonywać podczas menstruacji ze względu na zwiększone ryzyko wzmożonego krwawienia. W przypadku nadpotliwości, bruksizmu, napadów migreny botoks stosuje się również w celu podniesienia opadających kącików ust oraz odrostu włosów po zimowych i letnich upałach.

Zabawne fakty na temat botoksu

Botox to nazwa handlowa toksyny botulinowej, toksyny botulinowej, która jest nietoksyczna po wstrzyknięciu do mięśni w małych dawkach. Mechanizm działania botoksu wykorzystywany jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w okulistyce i neurologii. Toksyna botulinowa do likwidacji nadmiernego napięcia mięśniowego u najmłodszych pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz u dorosłych po udarze mózgu. Botox jest również stosowany w leczeniu zeza. Od lat 80. XX wieku botoks jest stosowany na całym świecie jako środek do redukcji zmarszczek. W Polsce botoks został wprowadzony w 1996 roku i szybko stał się popularny.

Efekt botoksu

Botoks to szybki sposób na wygładzenie zmarszczek. Pobudza płytki motoryczne i zapobiega skurczom mięśni. Ruchomość w miejscu wstrzyknięcia jest częściowo wyeliminowana, co zapobiega powstawaniu zmarszczek. Skóra staje się gładsza. Botox działa tylko na mięsień, w który został wstrzyknięty. Wszystkie inne mięśnie działają normalnie. Nie ma zmian w wyrazie twarzy, ale widać brak zmarszczek.

Obawy pacjenta

Wiele osób obawia się zabiegu botoksu – pozbycia się zmarszczek. Czują, że Botox utrudnia im naturalną mimikę twarzy i uniemożliwia wyrażanie emocji. Lekarz doświadczony w wstrzykiwaniu botoksu wstrzyknie substancję w mięsień odpowiedzialny za zmarszczkę oraz w sąsiednie mięśnie. Po zabiegu pacjenci mogą od razu wrócić do swoich poprzednich zajęć. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia.

Botoks – Likwidację zmarszczek można powtarzać wielokrotnie. Każdy kolejny zabieg przedłuża efekt. Piękna skóra bez zmarszczek utrzymuje się do sześciu miesięcy po pierwszym wstrzyknięciu botoksu. Wielu pacjentów zaobserwowało efekty pierwszego zabiegu botoksem utrzymujące się nawet do 8 miesięcy, pozostawiając ich bardzo zadowolonych z efektów działania. Sauny i baseny są zabronione przez tydzień po zabiegu. Cena zabiegu uzależniona jest od głębokości zmarszczki oraz miejsca iniekcji.