Pożyczka na rozwój turystyki – Przedsiębiorczość Polska Wschodnia. Trudno wskazać, który sektor gospodarki został bardziej dotknięty pandemią koronawirusa niż turystyka. Tak więc najwyraźniej właśnie tam pójdzie najwięcej pieniędzy w związku z odbudową potencjału klientów i trakcji. Jednym z narzędzi oferowanych przedsiębiorcom jest „Pożyczka na rozwój turystyki”.
Oprocentowanie pożyczek oferowanych przez Polską Fundację Przedsiębiorczości https://www.pfp.com.pl/pozyczki/pozyczka-plynnosciowa-nabor-otwarty jest ogromne. – Szczególny zwrot w tym temacie obserwujemy po sezonie turystycznym, kiedy właściciele obiektów decydują się na remont lub inwestycje w swoje firmy. Pożyczka ma na celu zwiększenie atrakcyjności i innowacyjności produktów turystycznych we wschodniej części kraju. Efekty naszego wsparcia są już widoczne w wielu miejscach – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości podpisała umowę biznesową na utworzenie pożyczki instrumentów finansowych na rozwój branży turystycznej. PFP udziela pożyczek ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego, których celem jest finansowanie projektów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw we wschodniej Polsce.

Pożyczki na rozwój turystyki – Mamy dużą liczbę zainteresowanych przedsiębiorców. Od typowej turystyki po firmy, które rozszerzają swoją działalność na rzecz rozwoju turystyki. Dlatego województwo podlaskie jest regionem sprzyjającym temu rozwojowi. Przedsiębiorcy często planują przebudowę pensjonatów, przebudowę nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy lub wprowadzenie różnych nowości do swojej działalności. To jeden z nielicznych pojazdów preferencyjnych w Polsce, który umożliwia zakup nieruchomości. Ponadto wspieramy mobilnych przedsiębiorców. Mówimy o restauracjach czy obiektach turystycznych najbardziej dotkniętych blokadą – mówi Małgorzata Kowalewicz z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
– Jesteśmy znani z naszych cen kredytów i osobistego podejścia do naszych klientów. W bankowości komercyjnej ocena klientów jest bardzo informatyczna, podchodzimy do klientów w sposób spersonalizowany, potrafimy wziąć pod uwagę ich aktualną sytuację i uwzględnić to przy planowaniu kredytów – dodaje ekspert PFP. – Mamy też możliwość wspierania bardzo popularnych start-upów – dodał.
Maksymalna kwota pożyczki to nawet 500 000 zł. Charakteryzuje się niskim stałym oprocentowaniem oraz możliwością karencji w spłacie kredytu nawet do roku. Ma okres spłaty do siedmiu lat. Przedsiębiorcy nie muszą posiadać wkładu własnego, a ze względu na pandemię COVID-19 i specyfikę branży, z inicjatywy Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości umowa może zawierać zapisy nawet o półrocznych wakacjach kredytowych, jeśli takie istnieją potrzebować. Zachodniopomorskie Pożyczki Biznesowe
– Efektem wsparcia musi być rozszerzenie oferty, poprawa jakości produktów i usług oraz wydłużenie sezonu turystycznego we wschodnich województwach Polski. O wsparcie mogą ubiegać się również przedsiębiorcy działający w różnych branżach, jeśli ze złożonego wniosku wynika, że planowana inwestycja dotyczy wspierania turystyki i działań okołoturystycznych – wyjaśnia prezes PFP Marcin Pawłowski. Dlatego o dofinansowanie mogą ubiegać się obiekty noclegowe, domy opieki społecznej, hotele, instytucje kultury, a także producenci wyrobów regionalnych, rękodzieła czy firmy zajmujące się transportem turystycznym itp.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości |
Monte Cassino 32 |
70-466 Szczecin |
913129216 |
www.pfp.com.pl |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |