Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym? Wyspa ekspozycyjna znajdująca się w centrum handlowym to atrakcyjny i jednocześnie efektywny sposób na to, aby poprowadzić swój pierwszy biznes. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet, o których warto wspominać. Co to jest wysepka handlowa w centrum handlowym? W jaki sposób zaprojektować wyspę? Dlaczego wyspa ekspozycyjna jest godna uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest wysepka handlowa w centrum handlowym?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie wysepki handlowej, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to niewielki punkt, który zlokalizowany jest w galeriach handlowych lub na pasażach. To właśnie dzięki niemu możliwe jest zaprezentowanie swoich produktów, a dodatkowo możliwa jest ich sprzedaż. Aktywność handlowa w takiej formie ma ogromny sens w przypadku wielu branż. Co prawda wysepki handlowe kojarzą nam się z niewielką działalnością gospodarczą, nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości zarobienia satysfakcjonujących pieniędzy. Częstym zjawiskiem jest przykładowo dorabianie kluczy, naprawa smartfonów, sprzedaż artykułów papierniczych, sprzedaż kawy i herbaty czy też sprzedaż biżuterii. Ogromne znaczenie ma odpowiednia aranżacja sklepu jubilerskiego. Ekspozytory jubilerskie są właściwie obowiązkowe. Warto jednak wspomnieć o tym, że te niewielkie stoiska w centrach handlowych są coraz chętniej wykorzystywane przez międzynarodowe marki, które charakteryzują się ogromnym budżetem. Jest to dla nich skuteczny sposób na redukcję kosztów, co często oznacza, że analiza finansowa pod koniec danego okresu jest zdecydowanie korzystniejsza. Dzieje się tak z prostej przyczyny- wynajmowanie wysepek handlowych jest znacznie bardziej opłacalne, niż wynajmowanie lokalu. Pamiętajmy o tym, że decydując się na wysepkę musimy liczyć się z tym, że umowy są często kilkuletnie, a próba ich zerwania wiąże się z koniecznością zapłacenia niemałej kary. 

W jaki sposób zaprojektować wyspę?

Nie da się ukryć, że aranżacje sklepów mają ogromne znaczenie. Z pewnością zależy nam bowiem na tym, aby nasze stoisko handlowe przyciągało wzrok innych. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że nie obędzie się bez oszczędnego gospodarowania niewielką przestrzenią. Wyspa ekspozycyjna służy nie tylko do sprzedawania i magazynowania towarów. Nie możemy zapominać o tym, że wewnątrz musi swobodnie poruszać się sprzedawca- przestrzeń do komunikowania się z klientami ma ogromne znaczenie. Niejednokrotnie bowiem dochodzi do sytuacji, w której prezentujemy poszczególne przedmioty zainteresowanej osoby. Tak więc odpowiednia konstrukcja wyspy nie tylko umożliwia ekspozycję, ale także spełnia funkcje użytkowe. Oczywiście nie możemy zapomnieć o wcześniej wspomnianym designie. Najlepiej, gdy stoisko zaskakuje swoim kształtem, formą czy też kolorem. W tym wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, czym jest umiar. Jeśli będziemy wyróżniać się na tle konkurencji zbyt wyzywająco, wówczas odbije się to źle na naszej reputacji i na postrzeganiu. Powinno to wyglądać podobnie, jak aranżacja sklepu obuwniczego – wszystko musi odbywać się z gracją i wyrafinowaniem. W przypadku, gdy nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak powinna wyglądać nasza wysepka w centrum handlowym, warto zdecydować się na zaawansowaną firmę projektową. Specjaliści projektowania stoisk handlowych są w stanie stworzyć doskonałe wyspy, które wyróżniają się tym, że spełniają wszystkie nowoczesne standardy, jednocześnie nie zawodzą pod względem wzornictwa. 

Dlaczego wyspa ekspozycyjna jest godna uwagi?

Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?
Ile kosztuje wyspa w centrum handlowym?

Dlaczego warto zainwestować w wysepkę ekspozycyjną? Spieszymy z odpowiedzią! Przede wszystkim ogromne znaczenie ma bardzo atrakcyjna lokalizacja. Z reguły miejsca takie znajdują się w ogromnych centrach handlowych- dziennie przechadza się tam tysiące osób. W konsekwencji możemy zareklamować swoje produkty, poprzez ich odpowiednią i interesującą ekspozycję. Wysepki są świetnie widoczne, bowiem znajdują się na środku przejść. Prowadzi to do tego, że klienci chcąc nie chcąc i tak zobaczą nasze produkty. Ogromną zaletą jest ponadprzeciętne bezpieczeństwo. W centrum handlowym możemy liczyć na całodobową ochronę. W każdej chwili możemy poprosić o nagrania z monitoringu, a dodatkowo przez cały czas nad naszym interesem czuwają wyspecjalizowani ochroniarze. 

Ile zapłacimy za wyspę w centrum handlowym?

Zastanawiasz się, ile kosztuje wynajęcie wyspy w centrum handlowym? Odpowiedź na to pytanie wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych, bowiem wszystko zależy od kilku czynników. Ważne są takie kwestie, jak chociażby lokalizacja- im jest ona korzystniejsza, tym większe kwoty będziemy musieli zapłacić. Znaczenie ma także rozmiar danego miejsca, czasem nasze obroty. Gdybyśmy jednak zdecydowali się na uśrednienie poszczególnych stawek, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że za metr kwadratowy wysepki zapłacimy od 140 zł do 170 zł. Dla porównania wynajęcie lokalu to koszty kilkukrotnie większe.