Filtry dla przemysłu

Filtry dla przemysłu

Obecnie produkowane są skuteczne filtry dla przemysłu do oczyszczania powietrza, zapewniające dokładną filtrację mas powietrza. Urządzenia wchodzą w skład systemów filtrów do pomieszczeń o najwyższych standardach czystości. Są to w szczególności przedsiębiorstwa spożywcze, chemiczne, farmaceutyczne i mikroelektroniczne.

Elementy filtrujące służą przez długi czas, po upływie okresu eksploatacji można je łatwo wymienić na nowe bez demontażu całego układu. Filtry dla przemysłu są wytrzymałe mechanicznie, zapewniają precyzyjne czyszczenie i skutecznie zatrzymują mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń.

Filtry dla przemysłu chemicznego do oczyszczania powietrza

Przemysł chemiczny to ważny obszar rozwoju gospodarczego. Podobnie jak w przypadku wszystkich procesów filtracji, filtry powietrza dla przemysłu chemicznego powinny być najwyższej jakości i zapewniać maksymalną wydajność. Wiadomo, że filtracja w procesach chemicznych wiąże się z wyższymi potencjalnymi zagrożeniami dla bezpieczeństwa.

Procesy technologiczne w branżach chemicznych powodują tworzenie się pyłów i uwalnianie innych substancji szkodliwych dla środowiska i zdrowia ludzi. Filtry powietrza dla przemysłu chemicznego wpływają na zmniejszenie tych emisji i efektywnie oczyszczają powietrze z wielu zanieczyszczeń. Przedsiębiorcy mogą zakupić od producenta filtry powietrza kieszeniowe lub kanałowe do wentylacji i klimatyzacji, są to systemy odpylające i materiały filtracyjne.

Worki filtracyjne są stosowane w przemyśle chemicznym, choć w większości przypadków stosowane są filtry kasetowe lub kieszeniowe o najwyższej wydajności IAQ. Zbieranie i przetwarzanie surowców nieuchronnie wiążą się z powstawaniem pyłu, zwłaszcza jeśli chodzi o mielenie w młynach przemysłowych. Materiały filtrujące pył przeciwdziałają przedostawaniu się do powietrza nawet drobnych cząstek. Pakowanie surowców oraz operacje załadunku i rozładunku są zawsze związane z powstawaniem pyłu.

Kieszeniowe i kasetowe filtry dla przemysłu do oczyszczania powietrza

Filtry dla przemysłu
Filtry dla przemysłu

Filtr dla przemysłu kieszeniowy składa się z ramy wykonanej ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego oraz materiału filtracyjnego w formie kieszeni. Kieszenie filtracyjne podzielone są na osobne kanały, zgrzewane termicznie, co zapewnia pełną szczelność. Wymiary dobrane są tak, aby powietrze było równe na całej powierzchni przepływu filtra. Dynamicznie wyważona konstrukcja kieszeni zapewnia wysoką wydajność powietrza przy najmniejszym oporze przepływu. Specjalny kształt kieszeni pozwala napompować je bez stykania się ze sobą, kurz gromadzi się na całej powierzchni kieszeni, a każdy centymetr kwadratowy materiału filtracyjnego jest optymalnie wykorzystywany. Kasetowe filtry dla przemysłu wykorzystuje się w klimatyzacji oraz wentylacji, doskonale radzą sobie z oczyszczaniem powietrza  w tak wymagających warunkach jak przemysł chemiczny. Mogą być stosowane zarówno w filtracji dokładnej jak i wstępnej. Dostępne są klasie od EU1 do EU9.

Filtry dla elektrowni do oczyszczania powietrza

Filtry dla przemysłu tzn. elektrociepłowni i innych elektrowni są wyposażeniem obowiązkowym. Przeznaczone są do dokładnego i bardzo dokładnego oczyszczania powietrza z nagromadzonego pyłu. W tym celu worki filtracyjne i elementy filtrujące są aktywnie wykorzystywane w złożonych urządzeniach do oczyszczania powietrza, które są instalowane w nowoczesnych elektrowniach.

Czym są filtry dla przemysłu wykorzystywane w elektrowni?

Elektrownie nazywane są obiektami specjalnego reżimu, które są kompleksem budynków i instalacji wyposażonych w specjalny sprzęt i aparaturę do produkcji energii elektrycznej. Należą one do kategorii zwiększonego zagrożenia, dlatego wszystkie pomieszczenia wewnętrzne muszą mieć nie tylko wydajną wentylację, ale także być wyposażone w elementy wychwytujące kurz. Powszechne elektrownie, aby sprostać stawianym im wymaganiom, wyposaża się w specjalne systemy wentylacyjne. Ich głównym elementem roboczym jest filtr oczyszczający powietrze z https://airconfilters.pl/filtry-do-przemyslu-i-produkcji/. Służy jako dodatkowa ochrona przed zanieczyszczeniami i nieuchronną korozją.

Rodzaje i modele

Charakterystyczną cechą jest obecność kilku etapów filtracji powietrza:

  • Zgrubne czyszczenie. Wykorzystywane są do tego modele klasy EU4. Oczyszczanie powietrza sięga 85%.
  • Dokładne czyszczenie. Zapewniają to modele kieszeniowe klasy EU7.
  • Bardzo dokładne czyszczenie. Osiąga się to poprzez zastosowanie wysokowydajnych filtrów klasy EU8, EU9. Powietrze jest oczyszczone nawet w 95%.

Koszt wkładów filtracyjnych będzie zależał od ich rodzaju, klasy filtracji oraz wielkości.

Zalety filtrów dla przemysłu energetycznego

Oferowane filtry powietrza do elektrowni, do których należą filtry kieszeniowe i kasetowe posiadają szereg niezaprzeczalnych zalet, dzięki którym cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością.

Ich mocne strony to:

  • Wysokie oczyszczanie powietrza z potencjalnie szkodliwych cząstek.
  • Obniżenie kosztów energii poprzez spowolnienie spadków ciśnienia w przepływach powietrza.
  • Zdolność do wytrzymania imponujących obciążeń mechanicznych.
  • Długa żywotność bez utraty pierwotnych właściwości.

Dlaczego filtry powietrza są niezbędne?

Elektrownia to złożone przedsięwzięcie, składające się z kompleksu budynków, urządzeń i komunikacji, którego działania mają na celu wytwarzanie energii elektrycznej. W zdecydowanej większości działalność takich przedsiębiorstw przemysłowych jest nierozerwalnie związana z wytwarzaniem produktów ubocznych, w szczególności gazów i pyłów szkodliwych dla organizmu człowieka i środowiska. Filtry produkowane są na zamówienie, uwzględniając specyfikę przedsiębiorstwa i wymagania dotyczące czystości powietrza w nim.