Zalety zatrudnienia pracownika przez agencję pracy

Zalety zatrudnienia pracownika przez agencję pracy

Zalety zatrudnienia pracownika przez agencję pracy: obecnie osoby poszukujące pracy dla siebie mają dwie możliwości. Mogą wychodzić bezpośrednio z firm, które szukają pracowników, przechodząc przez wiele długich i często wyczerpujących procesów rekrutacyjnych. Mogą również skorzystać z usług agencji pracy (tymczasowej, ale nie tylko), która jest swoistym pośrednikiem między pracownikami a pracodawcami. Ale czy korzystanie z jej usług ma sens? Jakie przynosi korzyści? To na nich dzisiaj się skupimy.

Dlaczego pracodawcy korzystają z agencji zatrudnienia?

Zanim zastanowimy się, jakie korzyści mogą zyskać pracownicy wybierając agencję pracy, należy zrozumieć, jak to działa z perspektywy pracodawcy korzystającego z jej usług.

Zalety zatrudniania pracownika przez agencję pracy

Zalety zatrudnienia pracownika przez agencję pracy
Zalety zatrudnienia pracownika przez agencję pracy

Agencje zatrudnienia są tworzone w celu pośrednictwa w zatrudnianiu pracowników. Zapewnia klientowi holistyczne podejście do problemu i przejmuje na siebie zadania związane z rekrutacją i opieką nad już wyselekcjonowanym personelem. Pracodawcy naprawdę nie muszą się o nic martwić. Opłata jest naliczana tylko instytucji, a nie pracownikowi. Oznacza to, że bank agencji odpowiada za obsługę kadrowo-płacową, a także za załatwienie wszelkich spraw formalnych (m.in. urlopowych, chorobowych, a nawet szkoleniowych i gotowości do pracy).

Oczywiście wszystko tutaj zależy od indywidualnego porozumienia między pracodawcą a instytucją. Na przykład ci pierwsi mogą być zaangażowani w rekrutację. Ostatecznie to do niego należy ostateczna decyzja o zatrudnieniu. Częściej jednak wszystkie zadania w tym procesie są delegowane do jednej agencji. W praktyce więc współpraca pracodawcy z agencją oznacza, że ​​ta ostatnia zatrudnia pracowników na podstawie najczęściej fakturowanej umowy. Jest mniej wiążący dla pracodawcy, ale zawsze spełnia jego osobiste oczekiwania.

Technicznie rzecz biorąc, pracownicy nie odczuwają różnicy między pracą przez agencję a pracą bezpośrednio. Zwykle odbywa się to w standardowych warunkach. Trzeba się jednak przyzwyczaić do działania na rzecz jednej firmy w imieniu innej i pracy z bezpośrednimi pracownikami, którzy często są lepiej traktowani i mają większe przywileje.

Jakie korzyści płyną z wyboru przez pracowników agencji zatrudnienia?

Korzyści wynikające z zatrudnienia pracownika apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy przez agencję pracy są bardzo różne i oczywiście ich znaczenie zależy od konkretnej osoby. Następujące są najbardziej widoczne:

  • Możliwość szybkiego znalezienia pracy – Agencje pośrednictwa pracy często współpracują z wieloma różnymi klientami. Dlatego ich oferta jest bardzo szeroka, a ich pracownicy są bardzo poszukiwani. Zdarza się nawet, że możesz rozpocząć pracę następnego dnia po przejściu przez proces rekrutacji.
  • Bardzo przejrzysty proces rekrutacji – Ponieważ agencje mogą zatrudniać do tysięcy pracowników, zwykle mają wypróbowany i przetestowany plan rekrutacji nowych pracowników. Często jest to minimalizowane – a agencje chcą działać jak najszybciej. Tym samym wszelkie formalności można ograniczyć do minimum.
  • Mniejsze wymagania – pracodawca, który zatrudnia swoich pracowników, wymaga od nich bardzo dużo. Instytucje natomiast są o wiele bardziej łaskawe i potrafią przymknąć oko na wiele spraw. Dzięki temu możesz dostać pracę, której inaczej byś nie dostał.
  • Możliwość legalnej pracy tymczasowej – wiele osób szuka pracy tylko na określony czas (np. wakacje). Agencje zatrudnienia dopuszczają tego typu zatrudnienie i dlatego oferują bardzo elastyczny model partnerstwa. Możesz zrezygnować z pracy bez wypowiedzenia, więc możesz pracować tak długo, jak chcesz.
  • Świadcz usługi we własnym języku – Agencje są często przyjazne obcokrajowcom. Jeśli więc będziemy posługiwać się językiem innym niż polski, na pewno nie będzie to przeszkodą w podjęciu pracy i jej późniejszym kontynuowaniu. Brak dyskryminacji.

Oczywiście warto zaznaczyć, że nie tylko pracownicy mogą wiele zyskać na współpracy z agencjami zatrudnienia. Ona też na tym zyskuje (od odpowiednich pracodawców), a sam przedsiębiorca nie ma nic do zarzucenia zatrudnianiu ludzi za jej pośrednictwem. Czy pracownik był zatrudniony przez krótki okres czasu, czy był zatrudniony przez długi okres czasu.

Wnioski

Patrząc na wszystkie zalety zatrudniania pracowników przez agencje zatrudnienia, można stwierdzić jedno – nie dziwi fakt, że agencje cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Ich elastyczne podejście i gwarancja znalezienia idealnej pracy dla każdego zainteresowania to tylko niektóre z ich atutów. Jeśli więc masz jakiekolwiek wątpliwości co do korzystania z ich usług, warto je odłożyć na bok. Agencje to doskonała opcja na szybkie znalezienie pracy. Ponadto produkt w pełni spełniający osobiste oczekiwania.

Aps Profit Polska sp. Z o.O.
ul. Emilii Plater 14B/U1
71-635 Szczecin
+48 91 462 43 12
www.apsprofit.pl