HFE jako nieinwazyjna i skuteczna metoda przeszczepiania włosów

HFE jako nieinwazyjna i skuteczna metoda przeszczepiania włosów

HFE jako nieinwazyjna i skuteczna metoda przeszczepiania włosów: przeszczep mieszków włosowych bez użycia skalpela i powstawania blizn jest dziś rzeczywistością. Metoda przeszczepu włosów HFE wymaga minimalnej interwencji, prawie całkowitego braku bólu podczas zabiegu i krótkiego okresu rehabilitacji. Tej procedurze poddają się zarówno kobiety i mężczyźni. Dotąd istniało przekonanie, że większą liczbę pacjentów klinik transplantacji włosów to mężczyźni. Kobiety rzadziej stykają się z tym problemem. Wynika to z faktu, że łysienie dotyka do 80% mężczyzn na całym świecie i tylko około 30-40% kobiet.

Dlaczego ludzie cierpią z powodu łysienia?

Przyczyny łysienia u mężczyzn i kobiet są na ogół podobne. Na przykład łysienie u mężczyzn w zdecydowanej większości przypadków jest spowodowane podwyższonym poziomem androgenów tzn. męskich hormonów płciowych, co zwykle wynika z predyspozycji genetycznych. Te same hormony są obecne w organizmie kobiety. Ale w tym przypadku choroby układu hormonalnego, restrukturyzacja hormonalna podczas menopauzy i leki hormonalne prowadzą do łysienia androgenowego u kobiet.

Jednak rozproszone łysienie, wywołane zaburzeniami organizmu, na przykład z powodu niezdrowego stylu życia, stresu, a także na tle długiej diety, jest najczęściej u kobiet. U mężczyzn ten rodzaj łysienia występuje również, ale znacznie rzadziej. Ponadto istnieje bliznowaty typ łysienia, od którego przedstawiciele obu płci nie są wolni. Występuje z powodu obrażeń skóry spowodowanych efektami mechanicznymi, chemicznymi i termicznymi: głębokie uszkodzenie trwale niszczy mieszki włosowe. W każdym z tych przypadków przeszczep mieszków włosowych, w tym HFE, może pomóc przywrócić gęstość włosów mężczyznom i kobietom.

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Konieczne jest oddzielenie odwracalnej utraty włosów i nieodwracalnej. Zarówno łysienie androgenowe, jak i rozproszone można zatrzymać, eliminując pierwotną przyczynę. Często wystarczy porzucić złe nawyki, zmienić dietę. W niektórych przypadkach stosowanie kosmetyków leczniczych i witamin pomaga, ale nie samoleczenie, trzeba skontaktować się ze specjalistą np. trychologiem. Ale niestety nie istnieje idealny środek przeciwko łysieniu.

Z reguły terapia pomaga tylko zatrzymać wypadanie włosów, ale nie przywraca poprzedniej gęstości. Ponadto leczenie w ogóle nie pomoże, jeśli łysienie ma przyczyny dziedziczne lub włosy przestały rosnąć w miejscu urazu, czyli z łysieniem bliznowatym. W takich przypadkach jedynym wyjściem jest przeszczep włosów. Zabieg może odbywać się na różne sposoby. W zależności od technologii, procesu usuwania włosów z regionu dawcy, procesu wszczepiania, stosuje się inny sprzęt.

Na przykład, jeśli lekarz zamierza używać narzędzi tnących, trzeba wziąć pod uwagę, że procedura będzie bardzo traumatyczna, co oznacza, że będzie wymagała długiej rehabilitacji. Ale takie przeszczepianie włosów na głowie jest coraz rzadziej stosowane i istnieje wiele powodów: w ciągu pierwszych dwóch do czterech tygodni możliwy jest obrzęk twarzy i bóle głowy, istnieje wysokie ryzyko infekcji, a nawet ropnego zapalenia. W rezultacie wynik jest daleki od naturalnego, a ponadto zawsze będzie blizna w strefie pobierania mieszków włosowych.

HFE, jako skuteczna nieinwazyjna metoda przeszczepiania włosów

W przypadku najpopularniejszej technologii przeszczepiania włosów nie ma tak poważnych wad. Blizny po tej operacji nie są już tak zauważalne i goją się szybciej. Ale nadal wymagany jest długi okres rekonwalescencji czasem nawet cztery tygodnie. Po całkowitym wygojeniu z reguły w tej okolicy jest wiele okrągłych blizn, które ogólnie można pokryć fryzurą. Tylko, podobnie jak w poprzednim przypadku, niezwykle trudno jest osiągnąć naturalny wynik.

HFE jako nieinwazyjna i skuteczna metoda przeszczepiania włosów
HFE jako nieinwazyjna i skuteczna metoda przeszczepiania włosów

Procedura HFE oferuje minimalnie inwazyjny przeszczep mieszków włosowych. Używane są tylko nowoczesne narzędzia mikroigłowe. Minimalna interwencja zmniejsza ryzyko infekcji do zera. Rehabilitacja nie jest wymagana, więc można wrócić do normalnego życia niemal natychmiast po zabiegu. Przez jakiś czas korzystanie z sauny i uprawianie sportu będzie niemożliwe. W pierwszych dniach po przeszczepie włosów na głowie będą widoczne małe czerwone kropki przypominające ślady iniekcji. Ale ich całkowite wyleczenie wymaga z reguły trzech do pięciu dni.

Zapewne kobiety chciałyby szybko pochwalić się pięknymi włosami i błyszczeć modną stylizacją. To zależy również od technologii zastosowanej przez specjalistę. Jeśli mowa jest o traumatycznej procedurze, fryzura osiągnie względną formę gdzieś za 10-25 dni. Niestety z powodu niektórych cech takiego przeszczepu włosy na głowie nie będą idealnie gęste, będą to około połowy zwykłych: 25–40 włosów na centymetr kwadratowy, podczas gdy z natury powinno być 80–120 włosów.

Dzięki bardziej nowoczesnej technologii można osiągnąć gęstość 50-60 włosów na centymetr kwadratowy. Jednak kąt pochylenia w obu przypadkach pozostaje nienaturalny. Przy transplantacji mieszków włosowych, metodą HFE gęstość może osiągnąć 120 włosów na centymetr kwadratowy. Ponadto, dzięki doświadczeniu lekarzy i nowoczesnych mikro-narzędzi, możliwe jest uzyskanie naturalnej fryzury. Jednak proces odbudowy włosów najczęściej trwa nie dłużej niż osiem godzin.