Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce?

Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce?

Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce? Przeprowadzka z jednego mieszkania do drugiego może stwarzać spore problemy logistyczne. Poza kwestiami formalnymi, które zwykle towarzyszą takiej sytuacji, trzeba zmierzyć się także z innymi kwestiami, takimi jak transport dobytku, w tym mebli ponadgabarytowych. Większość nie ma zasobów, jeśli chodzi o sprzęt i ludzi, aby pomóc. Dlatego należy planować swoje działania z dużym wyprzedzeniem.

Jak zaplanować przeprowadzkę

Planując przeprowadzkę do innego lokalu, należy wcześniej podjąć odpowiednie kroki. Najmniej problematyczne są osoby, które wcześniej wynajmowały w pełni umeblowane mieszkanie lub dom. W takich przypadkach największy problem związany z logistyką rozwiązuje się podczas przeprowadzki – transportu mebli nierozbieralnych, takich jak łóżka, stoły, sofy czy fotele, a także sprzętu AGD i RTV. Kiedy to nie stanowi problemu, wszystko, co musisz zrobić, to zorganizować samochód wystarczająco duży, aby pomieścić kilka walizek lub ewentualnie kartonów.

O ile walizki i podręczne przedmioty zapakowane w kartonowe pudła zmieszczą się w zwykłych samochodach osobowych, o tyle meble, lodówki i telewizory mogą się tam już nie zmieścić. Oznacza to, że będziesz musiał wcześniej zorganizować odpowiedni transport. Lepiej nie wyjeżdżać na ostatnią chwilę, bo zorganizowanie samochodu dostawczego lub małego samochodu dostawczego może okazać się niewykonalne, zwłaszcza biorąc pod uwagę braki kadrowe, z którymi borykają się obecnie właściciele firm spedycyjnych i logistycznych.

Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce?
Jak zorganizować logistykę przy przeprowadzce?

Poza samym pojazdem musisz się także zastanowić, ile osób będzie potrzebnych do wyniesienia wszystkich mebli i wyposażenia z lokalu, w którym mieszkasz. Ponieważ większość tych przedmiotów jest dość nieporęczna, trudno jest oszacować, ilu dorosłych mężczyzn potrzeba średnio do podniesienia kanapy, kanapy lub pralki. W praktyce najlepiej jest wcześnie sprawdzić, aby nie dowiedzieć się w ostatniej chwili, że nikt nie przeniósł rzeczy po schodach lub w newralgicznych miejscach. Jest to szczególnie ważne, gdy wynajmujesz samochód od firmy zewnętrznej na przeprowadzkę, która będzie wymieniana przez pewien czas. Jeśli wynajmujący będzie miał problem z załadunkiem samochodu, nie uniknie zapłaty czynszu, ani nie przewiezie towaru.

W praktyce oznaczałoby to stratę czasu i pieniędzy. Jeśli nie masz wystarczającej liczby ludzi do wykonania tej pracy, możesz zatrudnić firmę zewnętrzną, która weźmie na siebie ciężar przeniesienia wszystkich przedmiotów z domu do samochodu, zamiast organizować to samodzielnie. Oczywiście, jeśli to tylko umowa między klientem a wykonawcą. Chociaż taka usługa kosztuje trochę pieniędzy, może być opłacalna, zwłaszcza gdy ktoś zorganizuje kilka osób do pomocy przy przeprowadzce. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie firmy zewnętrznej, warto zlecić prowadzenie biznesu renomowanej, legalnie działającej firmie, która będzie w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność i dostarczyć obiecane usługi.

Niezbędne akcesoria do przeprowadzki

Przed przeprowadzką warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy, które znacznie ułatwią ten proces, a czasem może się okazać, że bez nich nie da się tego zrobić. Pierwszy to zwykły karton. Niewiele osób ma w domu wystarczająco dużo walizek i plecaków, aby pomieścić wszystko. Należy pamiętać, że przy przeprowadzce zabiera się z domu wszystko, łącznie z delikatnymi przedmiotami, takimi jak okucia szklane, naczynia czy drobne ozdoby mieszkania, takie jak obrazy.

Wszystko to należy wziąć pod uwagę i zapewnić ich bezpieczeństwo podczas transportu. Standardowy plecak lub walizka może się do tego nie zmieścić. Nie będzie żadnego zamiennika dla pudełka i dużo starej gazety lub innego papieru, który będzie działał jako amortyzacja i wyściółka dla pudełka. Chroni to delikatne przedmioty przed nieuniknionym uszkodzeniem podczas transportu. Do tego przyda się taśma i folia ochronna, mogą owinąć przedmiot, który tego potrzebuje.

Jak wynieść meble i sprzęt AGD z domu?

Do przenoszenia ciężkich mebli lub sprzętu elektronicznego opłaca się używać paska. Bez zapasów nie zawsze opłaca się od razu kupować nowe, więc łatwiej je pożyczyć. Tutaj również sprawdzi się zwykła solidna taśma. Podczas przenoszenia dużych, nieporęcznych przedmiotów może się okazać, że czasami łatwiej jest je popchnąć i pociągnąć za sobą. W tym celu przydatne może być użycie solidnej liny, takiej jak lina samochodowa. Przeprowadzka z tymi przedmiotami z pewnością przebiegnie znacznie sprawniej.

Krasnal Przeprowadzki
Aleja Wiśniowa 36a
53-137 Wrocław
536 284 408
www.przeprowadzki-wroclaw-24.pl
LIDERPAK przeprowadzki
ul. Siennicka 25B
80-758 Gdańsk
511 835 132
www.liderpak.pl